ÇANKAYA MUTFAK DOLABI

Kadınların gününün büyük bir kısmını geçirdiği yer mutfaktır. Bu yüzden de çoğu insan mutfağının güzel ve ferah olmasını ister. Günümüzde evlerin boyutları çok da büyük olmadığı için evleri büyük göstermek dekorasyon ipuçları ile yapılabilir hale geliyor. Bizde bu yazımızda mutfağı geniş gösterecek dekorasyon önerileri hakkında bilgi vereceğiz.

Ferah Bir Mutfak İçin İpuçları

İlk ipucu aslında herkesin genel olarak bildiği açık renklerdir. Eğer mutfak dar ise mobilyalarda veya duvarlarda açık renkler tercih edilebilir. Çünkü koyu ve canlı renkler alan dar ise hem daha küçük gösterecek hem de ortama boğucu bir hava verecektir. Duvarda beyaz ya da krem renklerini kullanmak ortamı ferah gösterebilir. İkinci ipucu ise Türk mutfaklarında zaten oldukça tercih edilen mobilya olarak köşe yemek takımlarıdır. Böylelikle yerden tasarruf edilmiş olacaktır. Mutfak bir yemek masası konulamayacak kadar küçük ise bir ada tezgâh yaparak yemek yenilecek bir alan yaratılmalıdır, böylece hem tezgâh hem de masa görevi görerek ekstra bir masa kullanmaya gerek kalmaz.

Görsel olarak güzel bir görünüm yaratacak aynalar ise bir alanı geniş göstermek için sıkça başvurulan yöntemlerden biridir. Aynalar dolap ve tezgâh arasına yerleştirilebilir. Küçük mutfaklar minimalist tutulmalı ve çok eşya kullanılmamalıdır. Özellikle tezgâhlarda çok eşyanın olması mekânı daha da dar gösterecektir. Çok fazla kullanılmasa da dolap kapaklarında camların kullanılması mekâna derinlik katacaktır. Mutfağı geniş gösterecek dekorasyon önerileri için bir diğer nokta ise ışıktır. Mutfak güzel bir gün ışığı alıyorsa bu mutfağı daha ferah ve aydınlık yapacaktır. Eğer ışık almıyorsa ışıklandırmalardan faydalanmak gereklidir. Spot ışıkların hem tavanda hem de mutfak dolaplarında kullanılması çok doğru bir seçim olacaktır.

Dolaplarda bolca çekmecelerin kullanılması yerden tasarruf etmek için doğru bir karardır. Eşyaların çekmecelerde saklanması ile ortalıkta bir kalabalık olmayacak böylece ferah bir atmosfer olacaktır. Son olarak zeminin de koyu renk değil de açık hatta parlak olması bir genişlik algısı yaratacaktır. Mutfağı geniş gösterecek dekorasyon önerileri uygulanarak küçük mutfakları ferah ve geniş gösterebilirsiniz.

Diğer Çalışmalarımız

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.