Dar Banyolar İçin Akardiyon Duşakabin

Banyolarda duşakabin kullanımı oldukça yaygındır. Duşakabin seçimi ise hem zevke göre hem de banyonun durumuna ve büyüklüğüne göre yapılabilir. Banyonun boyutu duşakabin seçiminde önemli bir kriterdir. Büyük banyolar için duşakabinlerin boyutu veya şekli bir engel teşkil etmezken küçük boyuttaki banyolar için duşakabinin büyüklüğü önemlidir. Bu yazımızda dar banyolar için akardiyon duşakabin kullanımının neden daha mantıklı olduğu konusunda bilgi vereceğiz.

Duşakabin Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyolara duşakabin seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu noktalar tamamen banyonun boyutu ile ilgilidir. Büyük banyolar için tekneli modeller, açılır kapanılır camlı duşakabinler, kare, dikdörtgen şekilli istenildiği gibi kullanılabilir. Çünkü alan geniştir ve duşakabinin camının açılmasında bir engel yoktur. Küçük ve dar banyolarda ise tamamen ölçü ile duşakabin seçimi yapılmalıdır. Ölçülere dayanarak, banyo ölçülerine uygun bir duşakabin seçimi yapılmalıdır. Ölçülere göre yapılmadığı takdirde banyo daha da daralır hatta serbest hareket edecek alan kısıtlanır. Bu gibi durumlarda küçük ve dar banyolar için akardiyon tipi duşakabin tavsiye edilmektedir. Çünkü dar olan banyoda duşakabinin camının açılıp kapanması sorun olabilir.

Akardiyon tipi duşakabinin camları katlanıp açıldığı için açılması için ek bir alan gerekmez. Bu tip duşakabinler dar banyolar için tasarlanmıştır. Diğer adı katlanabilir duşakabindir. Bu duşakabinin camları 4 mm kalınlığındadır. Mat ya da parlak bir krom çerçeveye sabitlenen camların ve profil içine yerleştirilen rulman adında küçük tekerleklerin hareket etmesi ile çalışır. Bu katlanan camlar istenildiği gibi sağ tarafa ya da sol tarafa katlanabilmektedir. Akardiyon duşa kabinleri dar banyolarda yakınında çamaşır makinası, dolap veya klozet olması durumunda camları açılmayıp katlandığı için içeriye giriş çıkışta bir sorun oluşturmaz.

Dar banyolar için akardiyon duşakabin kullanılmalıdır. Katlanabilir duşakabinler duş teknesi veya küvet üzerinde üretilebildiği gibi istenildiği takdirde teknesiz yere sabitlenen küçük bir profile uygun olaraktan yapılabilir. Akardiyon tipi duşakabin fiyatları da menteşeli olan duşakabinlere göre daha uygundur. Banyo için duşakabin seçerken bu noktalara dikkat edilmelidir. Küçük bir banyo için bu noktalara dikkat edildiğinde banyo alanı en iyi şekilde değerlendirilmiş olur. Dar banyolar için akardiyon duşakabin en mantıklı ve en iyi seçimdir.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.