BANYO TADİLATI-BANYO YENİLEME -DUŞAKABİN -ASMA KLOZET

Modern banyoların vazgeçilmezi haline gelen duşa kabin her tarza uygun farklı model seçenekleri ile banyonuzda uygun bir köşenin zarif sahibi olabilir. Duşa kabinler seçilirken banyoda konumlandırılacak yere göre seçilirler. Banyonuzun metrekaresi duşa kabini konumlandırmada önem taşır. Bunun yanı sıra tercih edilen kabin modeli de etkili olur. Bu modeller arasında daha önceleri küvetli olan modeller tercih edilirken şimdilerde daha çok duş teknesi veya direkt düz banyo zeminine kurulan modeller ön planda. Sizde ihtiyacınıza ve görsel zevkinize uygun bir modelle banyonuzda duşa kabin kullanabilirsiniz.

Küçük bir banyoya sahipseniz alan tasarrufu yapabileceğiniz boyutlarda bir model seçmelisiniz. Bunun için bir köşede kurulan oval duşa kabinler tercih edilebilir. Başka bir tercih olarak direkt banyo zeminine kurularak banyonun iki köşesini içine alacak şekilde bir duvardan diğerine yerleştirilen modellerden kullanılabilir. Eğer geniş bir banyoya sahipseniz kullanacağınız kabinin geniş olmasında bir sakınca olmaz. Hatta bu banyolarda küvetli kabin tercih ederek banyonuzu daha farklı bir tarzda dekore edebilirsiniz. Bu şekilde bir kullanım oldukça sorunsuz uyum sağlar. Ayrıca camları sürgülü veya kapılı olanları da mevcut.

Banyo Tipine Göre Duşakabin Seçimi

Dar bir banyonuz varsa sürgülü bir kabin seçip alan tasarrufu sağlamış olursunuz. Büyük bir banyoya sahipseniz kapılı modeller ile hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bu hususlara dikkat etmek duşa kabinden en yüksek verimi almanızı sağlayacaktır. Duşa kabin banyoda nasıl konumlandırılmalı sorusunda kalan alanın işlevselliğini devam etmesi konforlu bir şekilde kullanımı sürdürmesi gerekliliği cevabı verilebilir. Banyonuzun daralmaması ve ferahlığının korunması için metrekare hesabının iyi yapılması gerekiyor. Bu ölçüler alan ve modele göre farklılık göstermektedir. En ideal ölçüye size hitap eden modeli belirledikten sonra kabinin banyonuzdaki yerinin banyonuzun üçte birini geçmemesi koşulunu gözeterek ulaşabilirsiniz.

Duşakabinin Doğru Yerleşimi Neden Önemlidir?

Kabinin doğru yerleştirilmesi banyoya diğer eşyaları rahatça koyacak ye bulmak açısından oldukça önemlidir. Aksi bir tercih diğer banyo elemanlarının kullanımını kısıtlayacağı gibi basık bir havanın olmasına neden olur. Banyonuzun geriye kalan elemanları ile bir bütün oluşturmasının yanı sıra banyonun genel havasın uyum sağlaması duşakabin konumlandırılması konusunda oldukça önemlidir.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.