ÇİMSTONE TEZGAH- AHŞAP TEZGAH-DEKOPOL TEZGAH-GRANİT TEZGAH-MERMER TEZGAH

Evinizdeki mutfak alanı en çok kullanılan alanlardan biri olduğu için bunu dikkate alarak tasarımlar yapılmalıdır. Mutfak Tasarımı, kullanımı bakımında her açıdan doğru şekilde planlanması gerekir. Evin iç dekorasyonunu yaparken, mutfağın çalışma düzenine dikkat edilmeli ve bu nedenle çalışmalarda mutfak tasarımı için daha fazla özen gösterilmelidir. Mutfak tasarımında neler yapılırsa kullanışlı olur gibi sorular önemlidir. Mutfağın en çok kullanılan alanlarından biri de tezgahtır. Bu yazıda tezgâhta ölü alanları değerlendirme yöntemleri nelerdir onlara bakacağız.

Küçük Mutfak

Eğer evinizdeki mutfak küçük ise köşe tezgâhın boş kalma olasılığı yüksek olabilir. Bu tip alanlara mikrodalga fırını veya kullandığınız diğer mutfak robotlarını koyarak, o alanı işlevsel bir hale getirebilirsiniz.

Aksesuar Alanı

Büyük bir mutfağınız var ise, tezgâh alanı geniş bir yerde boşta kalacaktır. Bunu değerlendirmek için küçük çiçekler ile süsleyebilirsiniz veya mutfak ile ilgili bir figürler koyarak mutfağın görselliğine renk katabilirsiniz. Bu ölü alanları değerlendirirken hem kendi zevkiniz ile mutfağınızı dekore etmelisiniz.

Elektronik Cihazlar

Tezgâhta ölü alanları değerlendirme yöntemleri arasında en kullanışlı olan şey alanı elektronik cihazlar koymaktır. Mutfakta boş kalan köşeler için mutfak cihazları yerleştirerek kullanımına pratik ve hız katmış olursunuz. Bu cihazların boyutları farklı olsa da dekorasyonunuzun planını yapıp ölü köşeleri değerlendirebilirsiniz. Bu mutfağınıza estetik bir hava katacaktır.

Çok Amaçlı Tezgâh

Tezgâhta ölü alanları değerlendirme yöntemleri içinde hem masa görevini görecek hem de kullanışlı olacak olan çok amaçlı tezgâh, modern ve klasik öğeleri bir araya getirecektir. Bu tezgâha yanına tabureler koyarak yemek yerken de kullanırsınız veya tezgâhın üstünde hazırlıkta yapabilirsiniz. Bu sizin tercihinize kalmıştır. Çok amaçlı tezgâh oldukça şık görünen son modern bir mutfak görünümüne sahiptir. Bu evinize gelen misafirlerin göz zevkine hitap edecektir. Tabureleri kullanmak istemediğini zaman tezgâhın alt kısmını koyarak, diğer yemek hazırlık işlerinizi yapmaya uygun hale gelir. Adından da anlaşıldığı gibi çok amaçlı tezgâh, ada şekilde veya duvar köşelerinde olabilir. Bu sayede kullanmadığınız alanları daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.