Duşakabin Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evini yenilemek isteyen ya da yeni bir ev satın almak isteyen kişiler için banyo dekorasyonu büyük bir önem taşımaktadır. Banyoda kullanılan ekipmanların tamamının işlevsel ve fonksiyonel olması ve görevlerini en etkin şekilde yerine getirebilmesi, estetik ve görselliğin yanı sıra büyük bir öneme sahiptir. Banyoda yer alan ve en görsel unsurlardan biri olan duşakabin seçimi, banyonun bütünlük sağlaması adına oldukça önemli bir detaydır. Duşakabin seçilirken dikkat edilmesi gerekenler dikkate alındığınızda banyonuz için en doğru seçimi yapacaksınız. Böylelikle hem çok yorulmayacaksınız hem de banyonuzda istenen dekorasyona sahip olacaksınız.

Duşakabinler, imalat sırasında kullanılan malzeme türlerine göre kendi aralarında modellere ayrılmaktadır. Şeffaf ya da mat görünümlü camlar, buzlu ya da renkli camlar istekleriniz ve dekorasyonunuzu tamamlayacak şekilde duşakabinlerde kullanılabilmektedir. Banyolarda kullanılacak duşakabin tekneleri de standart formlarda bulunacağı gibi, banyoya istenilen boyutlarda tasarlanmaktadır. Bunlar dışında duşakabin seçilirken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır.

Malzeme Kalitesi

Duşakabinlerin, genel sorunlarından biri hareketli kısımlarının zaman içinde arızalanması ve kullanılamaz hale gelmesidir. Bu durumu önlemenin ya da oluşma süresinin gecikmesi için yapılması gereken en önemli şey, duşakabin modeli seçerken malzeme kalitesini de göz önünde bulundurmaktır. Oynar ve sürgülü kapaklı duşakabin alırken, işlevsellik ve estetik unsurlarının yanı sıra, dayanıklılık ve sağlamlık dereceleri de kontrol edilmelidir.

Montaj

Duşakabin seçiminden sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada montaj aşamalarıdır. Duşakabin montajı, nem dengesini koruyacak, duşakabindeki suyun dışarı taşma yapmasını önleyecek ve sıvıyı içinde hapsedecek şekilde yapılması gerekmektedir.

Duşakabin Ebatları

Duşakabin seçilirken dikkat edilmesi gerekenler arasında oldukça önemli olan noktalardan biri ise, duşakabinin boyutudur. Geniş bir banyoya sahip kişiler, dikdörtgen boyutlara sahip bir duşakabin tercih ederek, hem ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayacak hemde estetik açıdan eşsiz bir görüntü yakalayacaktır. Küçük boyutlu banyolara sahip kişiler ise kare boyutlara sahip olan duşakabinleri, köşe kısımlara konumlandırarak, daha geniş ve konforlu alanlar elde edebilmektedir. Yanlış boyutlarda seçilmiş ve yanlış şekilde konumlandırılmış duşakabinler, ihtiyaçlarınızı verimli bir şekilde karşılayamayacaktır.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.