Duşakabin Temizliği Hakkında

Duşakabin, her zaman temiz ve hijyenik kalması gereken bir alandır. Banyolarda bulunan duşakabinlerin temizliği, kişilerin sandığı kadar kolay olmayan ve uğraş gerektiren bir eylemdir. Özellikle kireç ve bakteri oluşumuna oldukça müsait olan bu alanlarda temizliği sağlamak oldukça zahmetli ve güç bir durumdur. Duşakabinlerde temizliği korumak ve sağlamak adına yapılabilecek ilk eylem, bu alanı kullanmadan önce ve sonra çamaşır suyu ile yıkamaktır.

Duşakabin temizliği hakkında en sıkıntı çekilen konulardan biri, duşakabin camlarında oluşan kireç lekeleri ve tortulardır. Özellikle banyo sonrasında oluşan bu kireç lekeleri o an temizlenmediği takdirde, kötü bir görüntü oluşturmakla kalmayacak, temizliği de büyük oranda zorlaştıracaktır. Duşakabin temizliği sırasında zorlanan, daha önceden oluşmuş lekeleri çıkartamayan ve duşakabin camlarının her zaman parıl parıl olmasını isteyen kişiler aşağıda bahsedeceğimiz noktaları dikkate aldığında, temiz ve hijyenik duşakabinlere kolaylıkla sahip olabilecektir.

Duşakabin Temizliğinin Püf Noktaları

  • Duşakabinlerde oluşan kireç lekeleri tüm kadınların, korkulu rüyasıdır. Kireç çözme özelliğine sahip deterjanlar ve ovma teli ile temizlediğiniz duşa kabin camları, düzenli temizlenmesi halinde kireç lekelerinden kısa sürede arınacaktır.
  • Duşakabin camları ve içini, çamaşır suyu ile yıkayıp duruladıktan sonra, o alanlara beyaz sirke dökmeli ve yaklaşık beş dakika beklemelisiniz. Daha sonra sirke döktüğünüz alanları fırçalamalı ve durulamalısınız. Mikrop öldürme özelliğine de sahip olan sirke, hem mikropları yok edecek hem de camlarda oluşan kireç lekelerini temizleyecektir.
  • Duşakabin camlarında oluşan kireçlerin temizliğinde kullanılacak en etkili yöntemlerden biride, bulaşık makinesi parlatıcısıdır. Herhangi bir bulaşık makinesi parlatıcısını, banyo süngerine döktükten ve duşakabin camlarını iyice köpükledikten sonra, dikkatli bir şekilde durulamalısınız. Büyük bir çaba serf etmeden elde ettiğiniz bu görüntü, oldukça memnun olmanızı sağlayacak ve temizlik sürelerinizi kısaltacaktır.
  • Duşakabin temizliği hakkında dikkat edilmesi gereken en önemli konu, bu alanların temizliğinin düzenli bir şekilde yapılıyor olmasıdır. Sürekli suya maruz kalan bu alanlar, düzenli bir şekilde temizlenmediği taktirde, hijyenik görüntüyü korumak oldukça güç olacaktır.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.