Küçük Odalar İçin Yatak Odası Modelleri

Ev dekorasyonunda yatak odaları kişilere özel şekilde tasarlanabilmektedir. Küçük odalar için yatak odası modelleri ve dekorasyon önerilerinden en önemlisi yatak odasının duvarlarının beyaz ya da açık renklerde boyanmasıdır. Dekorasyon yerleşiminden önce mutlaka renk ayarı yapılmalı ve küçük yatak odalarında oda kapısının beyaz olması da bir seçenek olarak düşünülmelidir.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük odalar için yatak odası modelleri, duvarların rengini seçtikten sonra halı ve perde seçimini yapmak önemlidir. Odaya genişlik kazandırmak için seçilecek olan perdenin stor perde özelliğinde olmasına dikkat edilmelidir. Halının rengi de açık tonlarda ya da beyaz olabilir. Açık ve soft renk kullanımı odayı daha geniş gösterecektir. Yatak örtüsü renginin canlı renklerde seçimi yapılmalıdır.

Küçük yatak odasında yerleştireceğiniz eşyaların kullanımı minimal düzeyde olmalıdır. Zaten küçük olan odada fazla eşya kullanımı odayı daha da dar gösterecektir. Bu yüzden az eşya kullanılmalıdır. Seçilen eşyalar da girintili çıkıntılı veya ayaklı eşyalar yerine olabildiğinde sade, daha az yer kaplayan modellerden tercih edilmelidir. Duvarda ayna konumlandırmak yerine gardırop kapaklarına ayna uygulanarak duvarda kullanılacak ayna alanını kazanmış olursunuz. Şifonyerlerin üstünü de sepet veya ayna kullanımları ile değerlendirebilirsiniz. Bir köşeye yerleştireceğiniz kapaklı uzun bir dolap hem köşeyi verimli kullanmanızı sağlayacak hem de size ek bir alan kazandıracaktır.

Mobilya ve eşyaların rengi açık tonlarda seçilebilir. Mobilya seçerken ince form yapısına sahip olanlar tercih edilmelidir. Küçük olan yatak odasını daha ferah göstermek için açık ve parlak renk uyumu sağlanmalıdır. Çünkü koyu renk kullanımı odayı daha da dar gösterecektir. Eğer yatak odasının duvarları beyaz renkteyse o zaman yatak örtüsünün rengi turuncu, pembe, mavi gibi parlak ve canlı renklerden seçilmelidir. Yatak başlığının rengi duvardaki renk tonuyla aynı olabilir.

Küçük Yatak odasını daha ferah, konforlu ve daha şık görünmesi için mutlaka ayna kullanımı önerilmektedir. Aynayı yatağın baş ucuna koymayı deneyebilirsiniz. Bununla birlikte, aynalı dolap kullanacaksanız, yatağın yaslandığı bölümde de mutlaka ayna kullanmalısınız. Küçük yatak odasına seçilecek olan gardırop için açık dolap kullanılması tavsiye edilir. Böylece depolama alanı geniş olur ve esneklik kazandırır. Katlanır çalışma rafları kullanabilirsiniz. Yatağın baş bölümünde bulunan komindin kullanmak yerine keson sehpa ya da zigon sehpa kullanılabilir.

Küçük odalar için yatak odası modelleri kapsamında yatak yerine daybed de kullanılabilir. Daybedler aynı zamanda koltuk işlevi de görmektedir. Daybed kullanımı odaya hem düzenli hem de ferah görünüm kazandırır. Ayrıca altında çekmece olan daybed modelleri ile depolama alanı da kazanılmış olur.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.