GENÇ ODASI MODELLERİ

Genç odaları sadece uyuma üzerine düşünülmemeli, keyifle vakit geçirebilecekleri kendi zevklerine göre döşenmiş ferah, aydınlık ve güzel bir oda yapılmalıdır. İki ya da daha fazla kardeşe sahip olan gençler odalarını paylaşmak durumunda kalmaktadırlar. Bu gibi durumlarda dekorasyona daha fazla önem verilip her iki kardeş için mümkün olduğu kadar özel ayrı alanlar yaratılmalı ve her ikisinin zevkine de uyacak şekilde dekore edilmelidir. Paylaşımlı genç odalarında en önemli unsur her gencin kendine ait dolap, çalışma masası, yatak gibi alanlarının bulunması ve bunun özelleştirilebilmesidir. Paylaşımlı genç odaları nasıl dekore edilmelidir? Paylaşımlı genç odası önerileri ve daha fazlası sizin için hazırlandı.

Paylaşımlı Genç Odaları İçin Dekorasyon Nasıl Olmalıdır?

Eğer farklı yaşlarda iki genç için oda kullanılacak ise oda tasarlanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İlk dikkat edilecek nokta ise mobilyaların düzenidir. Mobilyalar düzenlenirken her iki gencin yatakları ayrı duvarlara yanaştırılmalı ve ortada hareket alanı kalacak şekilde bir boşluk bırakılmalıdır. Gençler için ayrı çalışma masası, komodin ve gardırop olması aidiyet duygusunu hissetmeleri için önemlidir. Böylece her ikisinin de kendine özel alanları olmuş olacak ve anlaşmazlıklar yaşanmayacaktır.

Genç odası dar bir oda ise beraber oynayacakları ya da oturacakları bir oturma ya da oyun alanı yaratılabilir. Geniş bir oda olması halinde ise yine kendilerine ait iki ayrı oturma alanı ya da oyun alanı yaratılabilir. Paylaşımlı genç odaları için öneriler de ilk olarak mobilya düzeni sonrasında ise dekorasyon gelmelidir. Aynı odayı paylaşan kardeşlerden biri kız biri erkek ise odanın bir duvarı erkek kardeşin istediği renkte diğer taraftaki duvarı ise kız kardeşin istediği renklere boyanabilir. Fakat boyanacak renklerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Aksi takdirde odanın bir bütünlüğü kalmayacaktır. Her iki yatak başlığının üstlerine o yatakta yatan gençlerin baş harfleri gibi farklı tasarımların yapılması odanın havasına farklılık katacaktır.

Dar odalarda özel alan yaratmak için karşılıklı konumlandırılmak zorunda olan yataklar bir perde ile ayrılarak özel alan yaratılabilir. Yine dar odalarda yerden tasarruf sağlamak için genç odalarının olmazsa olmazı ranzadan faydalanılabilir. Depolama sorununun kaldırılması için her gencin kendine ayrılan bölümde duvar rafları kullanılarak hem dekora farklılık katılır hem de depolama sorunu kısa yoldan çözülmüş olur.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.