Banyoda Depolama Alanı Yaratmak İçin Öneriler

Banyoda bulunması gereken temizlik malzemeleri, havlular ve diğer banyo ürünlerin kolay ulaşılabilme ve diğer odalarda yer kaplamaması adına banyoda temin edilen araç gereçlerdir. Fakat pek çok kişinin olmayan ya da yetersiz kalan banyo alanlarıyla başı derttedir. Peki banyoda depolama alanı yaratmak için öneriler nelerdir?

Banyo Kapısını Kullanarak Depolama Alanı Oluşturma

Küçük bir banyoda alandan tasarruf etmek ve banyonun düzeli görünmesini sağlamak için küçük dokunuşlar ile düzenli ve modern görünümlü bir banyo yaratabilirsiniz. Bahsedilen bu duruma bağlı olarak banyoda depolama alanı yaratmak için öneriler dendiğinde ilk akla banyoda boş kalan küçük fakat işlevli alanlar gelmelidir. Örneğin; banyo kapsının iç kısmına asılacak olan bir ayakkabı düzenleyicisi alan yaratmak için sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Düzenleyicinin ceplerine makyaj ürünleri, tuvalet temizleyicileri ya da temizlik malzemeleri koyarak banyoda depolama yapma adına kendinize yer açmış olurken düzenli bir alana da sahip olabilirsiniz. Ya da banyo kapısın üst kısmına monte edeceğiniz bir rafla şık bir görünüm elde ederken işlevli bir alan da elde edebilirsiniz.

Alafranga Tuvaleti Kullanarak Depolama Alanı Oluşturma

Küçük bir banyoya sahipseniz klozetin üstündeki boş duvarı kullanarak alandan tasarruf edebilirsiniz. O alana uygun raflar monte ederek banyo eşyalarınızı düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Ayrıca klozetin diğer alanları da genelde tüm banyolarda boştur. Bu alanlarda da raflar ya da küçük dolaplar kullanarak banyonuzu hem geniş gösterebilirsiniz hem de depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

Banyo Lavabosunu Kullanarak Depolama Alanı Oluşturma

Sadece küçük bir banyo lavabosuna sahipseniz banyoda depolama alanı yaratmak için öneriler dendiğinde ilk akla lavabo çevresine monte edilecek raflar ya da küçük dolaplar gelmelidir. Banyo malzemelerinin altlı-üstlü durduğu bir banyo lavabosu, dağınık bir görünümün yanında kullanışlı da değildir. Bu nedenle depolama alanı yaratmak ve düzenli bir banyo görünümüne sahip olmak için ufak fakat işlevli değişikliklerin yapılması gerekmektedir. Örneğin geniş bir banyo tezgâhınız varsa üzerindeki kalabalık görüntüyü, küçük sepetler ya da banyo malzemelerine uygun organizeler kullanarak şık ve işlevli bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.