Modası Geçmeyen Gömme Dolaplar

Zaman geçtikçe retro hayat tarzları, küçük yaşam alanları ve minimalist mobilya düzeni tercih edilmektedir. Yaşam alanları küçüldükçe ekstra yer kaplayan dolapların yerini, evin mimari yapısını bozmadan, duvar nişlerine inşa edilen modası geçmeyen gömme dolaplar almaya başlamıştır. Modern hayatın karmaşık yapısı, eskiye özlemi arttırmakta ve bu eğilim ev dekorasyonunu da etkilemektedir. Küçük alanların değerlendirilmesi, daha fazla saklama yeri açısından gömme dolaplar harika çözümler üretebilir. Ayrıca evin stilini yansıtan malzemeler kullanılarak yapılan bu dolaplar, hem görüntü açısından hem de işlevselliği açısından eve uyum sağlamaktadır. Evin içindeki dengeli boşluklar, gömme dolaplar için harika uygulama alanlarıdır. Yatak odasında, mutfakta, çocuk odasında, koridorda ve evin daha pek çok alanında kullanılan gömme dolaplar kendilerine yer bulup, saklama sorununu ortadan kaldırırken, inanılmaz güzel mimari görüntüler sergilemekteler.

Gömme Dolap Çeşitleri

Duvarın veya merdivenin kaplayacağı alan küçültülerek yapılan gömme dolaplar alandan tasarruf edilmesini sağladığı gibi tüm boşluğu kapattığından hoş ve uyumlu bir görüntü de sağlamaktadır. Modası geçmeyen gömme dolaplar evin pek çok yerinde kullanılabilir.

  • Merdivenli bir dubleks evde oturuyorsanız, merdiven basamakları harika gömme dolap alanları olabilir. Evdeki pek çok eşyanın saklama alanını oluşturan bu alanlar görüntünün de bozulmamasını sağlayarak evin dekorasyonunu tamamlayacaktır.
  • Yatak odalarında kullanılan gömme dolaplar pek çok işleve sahiptir. Üstelik giysiler ve yatak odasına gerekli tekstil malzemelerinin saklanması için ideal çözümler üretmektedir. Yatak odasına uygun renkte malzeme kullanılması, dekorasyonun da tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Güzellik malzemeleri, havlular ve diğer eşyalar da burada saklanabilir.
  • Gömme kitaplıklar evin kitap saklama sorununu tamamen çözerken etrafa şık bir hava katacaktır.
  • Çatı katı duvar boşlukları da gömme dolap için ideal alanlardır. Küçük alanları büyük saklama sorunlarından kurtararak düzeni sağlayabilirsiniz.
  • Mutfaklardaki nişlere konulan gömme dolaplar, kiler vazifesi görerek hem alandan tasarruf etmeyi kolaylaştıracak hem de görüntü kirliliğini yok edecektir.
 

Günümüzde de modası geçmeyen gömme dolaplar muhteşem bir mimari tarzı sergilerken, evin uyumunu bozmayacaktır. Kullanılan alanın genişliğine göre çeşitli boyutlara sahip olan bu dolaplar, işlevleri ile evin bütünlüğünü korurlar.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.