U Tipi Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Modern mutfak modelleri arasında en kullanışlı ve pratik olan dekorasyon türü U şeklindeki mutfak dekorasyonudur. U Tipi mutfak dekorasyonu daha fazla depolama alanı sağlar. Peki, U tipi mutfak dekorasyonu nasıl olmalıdır? U tipi mutfak modelleri, 3 duvarında mutfak tezgahlarının konumlandırılabildiği mutfaklardır ve geniş mutfaklar için kullanımı çok uygundur.

U Tipi Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak alanını en verimli şekilde değerlendiren bir tasarıma sahip olan U tipi mutfak dekorasyonu yaygın şekilde tercih edilmektedir. U tipi mutfak dekorasyonu nasıl olmalıdır? Mutfak dekorasyonunda önemli olan modern altın üçgen kuralı, buzdolabı, ocak ve lavabo arasına mesafe bırakılarak dekorasyonun yapılmasıdır. Bu kuralın U tipi mutfak dekorasyonu için uygulanması oldukça kolaydır. U tipi mutfak dekorasyonunda pencerenin olduğu yerde lavabo olabilir. Aydınlık vermesi açısından çokça tercih edilmektedir. U kısmının bir yanı yemek pişirmek için ayrılır ve bu bölümde fırın ve ocak olur. Tezgâh bölümünün karşı tarafına buzdolabı ve elektronik mutfak cihazları yerleştirilir. Bu uygulama dolaplar için oldukça geniş bir alan yaratır. Sabah kahvaltısı, öğlen ya da akşam yemeklerini mutfak bölümünde yiyenler için, U tipi mutfak dekorasyonu mükemmel bir tasarımdır.

Mutfağın genişliğine göre, sandalye ve masayı, U şeklinin karşısına gelecek şekilde yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, kahvaltı barı ekleyerek özel bir tasarım da elde edilebilir. Mutfak duvarının bir kısmı bar tipi bir mutfak tezgâhı için kullanılabilir. Açılıp kapanan bir tezgâh veya masa da duvara yerleştirilebilir.

U tipi dekorasyon yerleşimi, mutfağın büyüklüğüne, duvar rengine ve mutfağın aydınlatma durumuna göre tasarlanır. Mutfağın alanı genişse koyu renkler ve ahşap desenler kullanılabilir. Peki küçük mutfaklarda U tipi mutfak dekorasyonu nasıl olmalıdır? Küçük olan mutfak alanlarında ise beyaz renk ve soft renkler tercih edilebilir. Küçük mutfaklara U tipi mutfak dekore edildiğinde mutfakta hareket alanı bırakılmaya dikkat edilmelidir. Açılır kapanır masalar özellikle küçük mutfaklar için daha çok tercih edilebilir.

U tipi mutfak dekorasyonunu yapabilmek için birbirine bitişik şekilde olan üç duvar olması gerekir. U tipi mutfak tasarımı yemek hazırlama için uygun ve elverişli bir alan yaratmış olur. Alan geniş olduğu için sohbet edip oturmak için de mükemmel fonksiyonel bir tasarımdır. U tipi mutfak dekorasyonu diğer mutfak modellerine göre oldukça konforlu bir tasarımdır. U tipi mutfak tasarımlarında depolama alanı çok fazla olduğu için sadece alt dolap kullanmak, üst rafları açık bırakmak yeterli olabilir.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.