Eski Mobilyalardan Farklı Yeni Tasarımlar

Artık kullanmaya ihtiyaç duymadınız mobilyalarınızı yeniden elden geçirerek, farklı tasarımlar ile harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Sizler için eski mobilyalardan farklı tasarımlar elde etmek için fikirler sunacağız. Mobilyalara yeni dekorasyonlar kazandırmak için, ahşap mobilyaların boyanmasından cilalanması veya zımparalanması gibi pek çok fikirler ile yeni dekorasyonları göreceksiniz. Eski mobilyalarınızı yenileme teknikleri ile evinize özgü yeni bir tasarım ortaya çıkarılır. Bu iş için bir gününüzü ayırıp, tasarım planlamaları ile istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Eski Mobilyalardan Farklı Tasarımlar Elde Etmek İçin Fikirler

Mobilyalarınıza farklı ve yeni tasarımları elde etmek için çok masraf etmenize gerek kalmayacak. Bu değişiklikler arasında ahşap mobilyalarının yenilmeleri veya boyanması gibi faaliyetler vardır. Mobilyanın kullanımına göre ve kişinin kendi tarzında renge göre boyanarak yenilenebilir.

Eğer ihtiyaç var ise ahşap mobilya zımparalanabilir. Bu işlemden sonra boya yapılır. Eski mobilyalardan farklı tasarımlar elde etmek için fikirler arasında, ilk önce kullanım dışı veya yenilenme ihtiyacı olan mobilyaların seçmekle başlamalısınız. Örnek olarak ahşap bir konsolunuzu yenileyebilirsiniz. Bu konsola değişik tasarımlar ile raf ekleyerek masa ya da sehpa olarak kullanımını sağlarsanız. Veya dolaplarınızın kapakları artık kullanılamayacak halde ise bunu açık raf sistemi haline getirebilirsiniz.

Bahçeli bir eviniz varsa ya da bu balkon için de geçerli olabilir, yaz havasını katmak için yıpranmış sandalye ve masalarınızı boyayarak bahçenize yeni bir hava katabilirsiniz. Bu son derece şık göze hitap eden bir tasarım yaratır. Eski mobilyalardan farklı tasarımlar elde etmek için fikirler birçok sayısız örnek vardır. Bunlardan biri kullanış bakımından güzel bir yenileme örneği olarak, kullanılmayan bir mobilyayı kesip zımparalayıp ve istediğiniz renkte boyayarak duvar dekorunda güzel görünecek raf sistemi oluşturabilirsiniz. Bu sayede alan tasarrufu yapabilir ve aynı zamanda görsel açıdan şık bir duvar tasarımı oluşturabilirsiniz.

Eskimiş masaların üzerini zımparalayarak, masaların üzerine temperli cam yerleştirmek de yapabileceğiniz diğer bir uygulamadır. Bu sayede hem masalarınızı değerlendirmiş olursunuz hem de yeni ve farklı bir görünüm elde edersiniz. Mobilyalarınızın eskiyen ve yıpranan yerlerini birçok yaratıcı fikirle yenileyerek modern görünümler yaratabilirsiniz. Yenisini almak yerine kendinize özgü tasarımlarla eski mobilyalarınız yenileyebilmek mümkündür. Ayrıca yaptığınız işlem sizi büyük maliyetlerden de kurtaracaktır.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.