Salonda Ayna Kullanarak Mekanı Geniş Göstermek

Teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ile dekorasyon ve mekân tasarımlarında uygulanan, en son yeniliklere uyumlu ve yaratıcı fikirler dikkat çekmektedir. Her dekorda farklı kullanım amacı olan ve kolaylık sunan aynalar önemli dekoratif malzemesidir. Ayna, bulunduğu ortamı hem daha şık hem de daha ferah göstermektedir. Salonu dar olan mekanlarda salonda ayna kullanarak mekanı geniş göstermek fikri ile etkili ve kullanışlı tasarımlar ile mekanlar dekore edilir. Son zamanların yükselen trendleri arasında yer alan dekoratif aynalar salonu geniş göstermesinin yanı sıra ihtişamlı görünümüyle de tercih edilmektedir.

Dekorasyon fikirleri özgün şekilde tasarlanırken, dekorasyonun yapılacağı ortamın hem yapısal hem de fiziksel koşulları dikkate alınmalıdır. Tüm tasarımlardaki amaç; dekorasyon ile mekânı olduğundan çok daha etkili bir görünüme kavuşturmaktır. Özellikle salonları küçük olan ev dekorasyonlarında, salonu daha geniş gösterebilecek birçok fikir üretilmektedir. Küçük salonların dekorasyonu planlanırken seçim özgürlüğü daha kısıtlı olduğundan dolayı, salonda kullanılacak her element ve renk ayrıntılı olarak değerlendirilmelidir. Çünkü zaten dar olan salonda kullanılan yoğun mobilya ve aksesuar, salonu daha çok dar gösterebilir. Dolayısıyla salonu dar olan yerlerde kullanılacak olan dekor tasarımlarında renk ve kullanılan mobilyaların yeri önemli olmaktadır. Bu yüzden dar olan bir salonu hem geniş gösterebilecek hem de içinde konforlu bir şekilde hareket edebilecek nitelikte dekor fikirleri tasarlanmalıdır.

Bu fikirlerden birisi de dar olan salonlarda ayna kullanmaktır. Çünkü, salonda ayna kullanarak mekanı geniş göstermek mümkündür. Tasarımcıların yaygın olarak kullanmayı tercih ettiği aynalar özellikle salonu dar olan mekanlara ferahlık ve genişlik görünümü kazandırmaktadır. Dar olan salonda kullanılan aynanın koyulacağı yer de önemlidir. Ayrıca ışık yansıması için aynanın önüne koyulacak bir abajur farklılık yaratabilir. Aynayı koyacağınız yer pencere karşısı olursa, o zaman güneş ışığından verimli şekilde yararlanılmış olur. Salonda ayna kullanarak mekanı geniş göstermek fikriyle birlikte duvarlarda, tavanda, yerlerde nötr ve yumuşak renkler kullanılır. Böylece, dar salonlarda ayna kullanmanın yanında mobilyalar küçük boyutta seçilir ve daha nötr renkler kullanılırsa salon harika, ferah ve aydınlık bir görünüme kavuşur.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.