Evde Yer Alan Kullanmadığınız Ahşap Eşyaları Değerlendirme Yöntemi

Evde artık kullanılmayan ve bir köşede işlevsiz olarak bekleyen eşyaların varlığı hemen hemen her evde sıkça karşılaşılan bir durumdur. Ancak artık hoşunuza gitmeyen veya yerine yenisini aldığınız eski eşyalarınızı yeniden dizayn ederek farklı işlevler kazandırabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle evde yer alan kullanmadığınız ahşap eşyaları değerlendirme yöntemi açısından birçok farklı yol bulunmaktadır. Evinizin ambiyansına uymadığını düşündüğünüz eski ahşap eşyalarınızı yeniden inşa ederek kendi zevkinize göre tasarlayarak kullanabilirsiniz. Bunun için internet üzerinden görsel araştırmaları yapıp yeni fikirler elde edebilirsiniz . Örneğin artık kullanmadığınız ahşap eski şifonyerinizi boyama, yontma gibi işlemlerden geçirerek modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Ya da şifonyere tamamen farklı bir işlev kazandırmak isterseniz onu yeniden dönüştürerek koltuk, televizyon ünitesi ve şömine gibi başka amaçlarla da kullanım sağlayabilirsiniz. Üstelik Evde yer alan kullanmadığınız ahşap eşyaları değerlendirme yöntemi ile geri dönüşüme katkı sağlarken yeni dekorasyon fikirleriyle evin ambiyansına yeni bir soluk kazandırabilirsiniz.

Eski Ahşap Eşyaların Dönüştürülmesi Üzerine Bazı Fikirler

Kullanılmayan eşyaları dönüştürmek isteyen ancak aklında bir tasarım fikri olmayan herkes için internet üzerinde çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Şifonyer örneğinin yanı sıra diğer tüm ahşap eşyalara da farklı işlevler kazandırmak mümkündür. Artık kullanmadığınız bir sehpanızın olduğunu düşünelim. Boyayıp tekrar dizayn ederek yine sehpa olarak kullanabileceğiniz gibi eski sehpanızı yeniden tasarlayarak puf, masa, komodin, kitaplık, koltuk olarak da kullanabilirsiniz. En iyi sonucu alabilmek için çevrenizde marangozlardan da yardım alabilirsiniz. Yine sehpada olduğu gibi eski sandalyelerden puf yapımı, koltuk yapımı en çok tercih edilen yeniden değerlendirme yöntemleri arasındadır.

Eski sandalyelerinizi veya sehpanızı dönüştürmek için fikirleriniz daha kolay ortaya çıksa da nasıl değerlendireceğinizi bulamadığınız bazı ahşap eşyalar da mevcuttur. Örneğin artık kullanmadığınız yatak başlıklarınızı yeniden dönüştürerek farklı işlevler kazandırabilirsiniz. Yatak başlığından kitaplık yapımı, divan yapımı, masa yapımı gibi birçok yöntemle bambaşka bir eşya ortaya çıkarmanız mümkündür. Çöpe atmayı düşünmeden önce göz önünde bulunduracağınız eşyaları değerlendirme yöntemi hem eski eşyalarınızın kalmasını hem de sıfırdan bambaşka bir eşya elde etmenizi sağlayacak iyi bir yöntemdir.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.