Modern Bir Salon Dekore Etmek İçin Püf Noktaları

Klasik ev dekorasyon stili kendini yavaş yavaş daha modern ve minimalist bir akıma terk etmektedir. Genç nesil artık oymalı, desenli ve oldukça büyük oturma takımlarını, sehpaları ve desenli ipek perdeleri kullanmayı reddetmekte ve modern bir salon dekore etmek için püf noktalar aramaktadırlar. Daha küçük daireler tercih edilirken, buna paralel olarak eşyalar da küçülmekte ve daha pastel tonlar tercih edilmektedir. Rahatlık ve daha modern bir tarz ön plana çıkarılarak, salonlar da bu akıma göre yeniden şekillendirilmektedir. Değişim, kendini ev dekorasyonunda da göstererek daha modern tarzların tercih edilmesine ve klasik tarzın yavaş yavaş yok olmasına neden olmaktadır.

Modern Salon Önerileri

Öncelikle oldukça büyük, hantal ve desenli oturma gruplarından vazgeçilmesi gerekmektedir. Oymalı, goblenden yapılan koltuklar yerlerini daha pastel tonlarda ve çok amaçlı oturma gruplarına terk etmelidir. Açık renk duvarlar ve pastel tondaki koltuklar evi daha büyük ve daha modern gösterecektir. Modern bir salon dekore etmek için püf noktaları, değişik bir tarzın evlere hakim olmasına yardımcı olacaktır. Koltukların rengine göre seçilecek büyük yastıklar modern bir şıklığı tamamlayacaktır. Sade mobilyalar güzel bir tarz yaratmanın ön şartıdır.

Halı ve perdelerde desenden vazgeçmek ve renk olarak birbirini tamamlayan halı ve perde seçmek modern esintilerin evinizde hüküm sürmesini sağlayacaktır. Mobilyaları tamamlayan güzel renk geçişlerine sahip bir halı modern bir şıklık sağladığı gibi evinizi de tamamlayacaktır. Düz stor perdeler ve şık tüller aydınlık bir hava verecektir.

  • Kristal avizeler yerlerini spot tavan aydınlatmalarına veya ayaklı lambaderlere terk etmelidir.
  • Duvarlara daha modern tablolar asılmalıdır.
  • Çok fazla dekoratif eşya kullanmaktan kaçınmalı, bunun yerine değişik mumlar, dekoratif saatler, bronz heykeller kullanılmalıdır. Çok fazla biblo ve değişik minyatürler evin havasını boğabilir ve modern tarzın oluşmasını engelleyebilir.
  • Yer döşemelerinde açık renkli lamineler, doğal taşlar veya dekoratif kaplamalar evde modern esintiler yaratacaktır.
 

Tüm bu öneriler, modern salon dekore etmek için püf noktalar aradığınızda size yol gösterebilir. Kendi tarzınızı yaratmak; kendi bakış açınızla en uygun renkleri, dekorasyonu uygulamaktan geçmektedir.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.