Evlerde Atıl Alanlar Ve Bunları Değerlendirmek İçin Öneriler

Yeni taşınılan evlerde alanların geniş ve kullanılabilir olması ev seçerken düşünülen önemli faktörlerden biridir. Ama birçok evde kullanılamayan köşeler, duvar kenarları, merdiven altları olabilir. Banyolarda, yatak odalarında, salonda, verandalarda alanlar olabilir. Alanları güzel bir ortama çevirebilir, kullanılmayan alanları kullanarak baştan yaratabilirsiniz. Evlerde atıl alanlar ve bunları değerlendirmek için öneriler konusunda farklı fikirlere göz atarak kendi evinize uygun önerileri hayata geçirebilirsiniz.

Merdiven Altları

Merdiven altları birçok evde karşımıza çıkan atıl alanlardan biridir. Merdiven altlarındaki boşluğa uygun tasarlanmış bir kapıyla bu alanı kullanışlı bir depoya dönüştürebilirsiniz. Bahçe işlerinde kullanılan aletleri koymak için, evdeki temizlik eşyalarını koymak için bir yer bulamıyorsanız burası sizin için uygun bir depoya dönüşecektir. Kapı girişine yakın olan merdiven boşluklarına, uygun ayakkabı rafları koyarak bu alanları mükemmel bir ayakkabılığa çevirebilirsiniz. Evcil hayvanınız varsa ve ev içinde kendine ait küçük bir evi olsun diye düşünüyorsanız merdiven altına çok şık bir yaşam olanı düzenleyebilirsiniz.

Köşeler

Mutfakta ne yapacağınızı bilemediğiniz bir köşeniz olabilir. Bunun için raflarla kendinize uygun bir kahve köşesi yapabilirsiniz. Dekoratif raflar kullanarak çeşitli kahveleri, kahve fincanlarını veya baharatları sıralayabilirsiniz. Rafların veya dolapların alt taraflarına asabileceğiniz fincan askılıkları ile, kahve fincanlarını yan yana askılayarak çok şık bir kahve köşesi elde edebilirsiniz. Ya da mutfak için bir kilere ihtiyacınız varsa o köşeye göre yapılacak kapaklı bir dolap bu işi tam olarak çözecektir. Kavanozları bakliyatları ve baharatları saklayabileceğiniz bir kiler alanı yaratabilirsiniz.

Çatı Boşluğu

Küçük çatı boşluklarınızı çalışma odasına çevirebilirsiniz. Bir çalışma masası ve sandalyesiyle kendinize özel bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Uygun boyutlarda raflar ekleyerek bilgisayarınızı ve kitaplarınız koyabileceğiniz alan yaratabilirsiniz. Bunun dışında küçük bir yatak odasına çevirebilirsiniz. Çatı boşluğuna uygun ebatlarda bir yatak koyarak tek kişilik veya çift kişilik bir yatak odası elde edebilirsiniz. Çocuklarınız için bir oyun odası ihtiyacınız varsa uygun ölçülerde dolaplar ekleyerek küçük bir oyun alanı da oluşturabilirsiniz.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.