Yatak Odaları İçin Doğru Mobilya Konumlandırma Nasıl Olmalı?

Günümüzde teknolojinin sürekli yenilikler getirmesiyle birlikte iç mimari alanında hem kullanışlı hem de konforlu mobilyaların kullanımı yaygın bir şekilde artmıştır. Mobilyaların renk ve çeşitli modelleri farklı aksesuarlarla tamamlanarak harika dekor tasarımları yapılmaktadır. Bununla birlikte, ev dekorelerinde evin her alanında mobilya seçimine ve konumuna özen gösterilir. Ev dekoresinde en özel yer yatak odalarıdır. Bu yüzden yatak odalarının dekoresi istenilen yaratıcılıkta yapılabilir. En önemli ve özel bölüm olan yatak odaları için doğru mobilya konumlandırma nasıl olmalı konusunda, uzmanlaşmış profesyonellerimizin tasarım fikirlerini dikkate alabilirsiniz.

Yatak Odası Mobilyalarının Konumu

Yatak odaları için doğru mobilya konumlandırma nasıl olmalı? Konumlandırmayı doğru yapabilmek için yatak odasının büyüklüğü önemlidir. Yatak odasına kombin yapılacak mobilyaların renk ve çeşidinin seçilmesinde yatak odasının büyüklüğü ve oda içindeki dolapların yeri önemlidir. Bununla birlikte, yatak odaları huzuru ve sessizliği yansıtmaktadır. Bu yüzden yatak odalarının kullanışlı olmasının yanında rahat bir dekora sahip olması önemlidir. Yatak odasının büyüklüğüne göre odanın rahatlığını bozmayacak şekilde mobilya seçimi ve konumlandırılmasına dikkat edilmelidir. Öncelikle, eğer yatak odası dar ise seçilecek mobilyalar küçük seçilmelidir. Böylece yatak odasının ferah ve rahat görünümü sağlanmış olur. Ayrıca yatak odasında bulunan yatağın konumu ile dolapların konumunun birbirine uyumlu şekilde dekore edilmesi tavsiye edilmektedir. Eğer yatak odası dar ise açık ve nötr renkler tercih edilebilir.

Renk ve boyut olarak uygun şekilde seçilen mobilyalardan sonra yerleştirme aşamasında yatak odaları için doğru mobilya konumlandırma nasıl olmalı? Yatak odasında bulunan yatağın karşısına pencere gelmemesine dikkat edilmelidir. Uyumaya çalışırken dışarıdan gelecek olan ışık veya sabahları erken saatlerde gelecek güneş ışığı rahatsız edici olabilecektir. Odadaki pencereye göre yatağı konumlandırmak gerekir. Oda içinde ısıtıcı peteklerinin bulunduğu yere yatağın baş kısmı gelmemelidir. Bununla birlikte, aynayı ve makyaj masasını eğer sabah saatlerinde çok fazla kullanıyorsanız, o zaman güneşi ışığının karşıdan gelmesi yönünde odaya yerleştirebilirsiniz. Yatak odasın da bulunan dolapları, kapaklarının kolay açılabileceği şekilde yerleştirebilirsiniz. Komodin ve şifonyeri yatağın başının olduğu yere yakın yerleştirmek daha kullanışlı olacaktır.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.