Oturma Odası İçin Koltuk Takımı Mı Köşe Takımı Mı Tercih Edilmeli?

Oturma odası için koltuk takımı mı köşe takımı mı tercih edilmeli diye düşünüyorsanız, karar vermenizi sağlayacak birkaç fikirle bunların farklarına ve kullanım amaçlarına değinebiliriz. Elbette odanızın büyüklüğü, duvarların ve camların konumu ve ihtiyaçlarınız da vereceğiniz kararda belirleyici faktörler arasında olacaktır. İhtiyaçlarınıza göre köşe takımları veya koltuk takımları modellerimize göz atabilirsiniz. Vereceğiniz kararda en önemli husus her gün kullanacağınız mobilyalarla rahat etmeniz olmalıdır.

Koltuk Takımı ve Köşe Takımı Farklılıkları

Köşe takımları eskiden koltuk takımlarına göre daha modern çizgiler taşıyordu. Ancak gelişen moda ve trendlerle koltuk takımlarında da modern çizgilerin kullanılması yaygınlaştı.

Eğer oturma odanızı ihtiyaç olduğunda misafir odası olarak da kullanmayı planlıyorsanız ister köşe takımı olsun ister koltuk takımı olsun, yatak olabilen bir model seçmenizi öneririz. Koltuk takımları daha çok 2’li, 3’lü ve tekli modellerde sunulduğundan misafir yatak odası olarak da kullanacaksanız, 2 tane 3’lü koltuk da tercih edebilirsiniz. 3’lü koltuk kullandığınızda istediğinizde bunları 2 ayrı yatak olarak kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde köşe takımları içinde, açılarak yatak olan modellere bakabilirsiniz. Yatak olabilen ve bazalı köşe takımları odadaki fazla eşyaları altına koymak, misafir yastık ve yorganlarını saklamak için idealdir. Bu sayede fazla eşyalarınızı göz önünden kaldırabilirsiniz.

Oturma odanızı misafir yatak odası olarak kullanmayacaksanız, yatak olmayan bir koltuk takımı tercih edebilirsiniz. Zevkinize göre koltuk takımlarından ayaklı modelleri inceleyebilirsiniz. Oturma odanızı misafirlerinizi ağırlamak için kullanacaksanız, herkesin birbirini görerek sohbet edebildiği bir koltuk takımı şık bir görüntü oluşturacaktır. Bu yüzden koltuk takımları ideal bir seçimdir.

Oturma odanızda ayaklarınızı uzatarak, televizyon seyretmek istiyorsanız rahat bir köşe takımı tercih edebilirsiniz. Köşe takımlarını çok sayıda yastıkla dekore ederek oturma odanızı renklendirebilirsiniz.

Koltuk takımlarının bir avantajı aralarında kalan bölümlere kütüphane veya dolap yerleştirebilme imkanıdır. İki ayrı koltuğun birleştiği köşeye ince bir kitaplık, bir sehpa veya ince bir dolap yerleştirerek kullanabilirsiniz. Odanız nispeten küçükse, alandan kazanmak sizin için daha iyi bir seçim olacaktır.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.