MUTFAK TADİLATI MUTFAK YENİLENMESİ AKRİLİK KAPAK MUTFAK DOLABI

Eskiden mutfak dolaplarında cam kullanımı oldukça yaygındı. Son zamanlarda yine dolaplarda camın kullanımı popüler olmuş durumundadır. Çünkü normal mutfak dolaplarına göre daha şık gözükmektedir. Ayrıca daha kolay temizlenebilmesi de tercih edilme sebeplerinden biridir. Birkaç ipucu ile cam dolaplardan en yüksek verim alınabilir ve düzenli bir görünüme sahip olunabilir. Mutfak dolaplarında cam kullanımı nasıl olmalı konusunda çeşitli ipuçları sizler için hazırlandı.

Dolaplarda Camlar Nasıl Kullanılır?

Modern konseptli mutfaklarda cam kullanımı oldukça şık ve uyumlu gözükmektedir. Cam olan dolapların üstte değil de alt tarafta yer alması daha kullanışlı olacaktır. Ayrıca cam dolaplarda sürgülü kapakların olması ya da yukarıya doğru açılması hem modern bir tarzı bozmayacak hem de kullanım açısından kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda dolapların bu şekilde açılıp kapanması sert bir şekilde örtüldüğünde camların kırılmasının önüne geçecektir. Mutfak dolaplarında cam kullanımı nasıl olmalı sorusuna ilk öneri bu şekildedir. Başka bir öneri ise cam dolaplarda kalabalık görüntüyü engellemek ve dolabı en verimli şekilde kullanmak için içlerine ayrıyeten raflar ya da askılar koyulması yönündedir. Böylece hem kalabalık ve düzensiz bir görüntü ortaya çıkmamış olacak hem de o alan en iyi şekilde kullanılmış olacaktır.

Dolaplarda kullanılacak olan birkaç cam çeşidi vardır. Buzlu camın kullanılması içerideki görüntüyü engellediği için düzensiz bir alan gözükmeyecektir. Bu yüzden mutfak çok düzenli değil veya çok eşya var ise buzlu cam kullanımı daha doğru olacaktır. Diğer bir öneri ise dolapların hepsinin cam olmaması gerektiğidir. O zaman çok dağınık bir görüntü ortaya çıkacak, içerdeki bütün araç gereçler gözükecektir. Bütün dolapların cam olması istendiği takdirde ise şeffaf camdan ziyade siyah renkte ya da buzlu cam tercih edilebilir. Sağlamlık açısından da camların normalden daha kalın olması gerekmektedir. Cam kullanımı ne kadar şık bir görünüm yaratsa da sağlamlığı iyi olmalıdır. Kısaca mutfak dolaplarında cam kullanımı sadece 2-3 adetle sınırlı ve erişimi kolay dolaplarda olmalıdır.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.