BANYO DOLABI MODELLERİ

Aynalar eski zamanlarda daha çok kadınların kendi güzelliklerine bakmak için kullandıkları bir eşyaydı. İlerleyen zamanlarda kadınlar kendilerine gösterdikleri özen gibi yaşam alanlarına da özen göstermeye başladılar. Bu da aynaların ev dekorasyonunda kullanılmaya başlanmasını sağladı. Sürekli değişen ev dekorasyonunda aynaları ilk başta gerekli yerlerde (banyo, yatak odası vs.) daha sonra ise evimizin her köşesinde görmeye başladık. Yani aynalar ilk zamanlar birer ihtiyaçken şimdilerde ise evlerimizi süsleyen en güzel aksesuarlardan biri.

Ev Dekorasyonunda Parçalı Ayna Trendi

Her geçen gün daha da gelişen giyim modası gibi ev modası da büyük bir hızla gelişiyor. Bilhassa özel tasarım ürünler ve bunların başında gelen tasarım aynalar yaygın olarak kullanılmaktadır. Son yıllarda aynaların çeşitlerini ve farklı tasarımlarını görmek mümkündür. Bu zamanlarda evini yeniden dekore etmek isteyenlerin, en çok tercih ettiği modeller arasında parçalı aynalar geliyor. Çünkü herkesin ortak fikri, aynaların eve sade ama şık bir görünüm verdiğidir.

Parçalı aynalar çoğunlukla dekoratif amaçlı kullanılıyor. Evlerde artık daha fazla gördüğümüz duvara çıta uygulamalarında, konsol üstü duvarlarda veya boş kalan alanların daha güzel görünmesini sağlamak amacıyla parçalı aynalar tercih ediliyor. Aynalar çeşitli alanlarda ortama estetik bir görüntü sunarken, aynaların aynı zamanda hemen düşünülmeyen birçok fiziksel avantajı da var. Dar alanlara derinlik katmak, kendisine gelen ısıyı yansıtarak kullanıldığı yerin sıcaklığını arttırmak, karanlık ortamların daha iyi ışık almasını sağlamak aynaların kullanımını artıracak sebeplerden birkaç tanesidir.

Parçalı aynaların çok tercih edilmesinin diğer bir nedeni ise kullanıcıların bu tür aynaları daha garanti bir aksesuar olarak görmeleri. Çünkü parça parça oluşan görüntüyü beğenmedikleri takdirde aynanın parçalarını birleştirip bir bütün haline getirmek mümkündür. Böylece evlere veya iş yerlerine modern-klasik tarzda bir hava katmış olurlar. Parçalı aynaların tercih edilmesinin bir diğer nedeni de kullanıcıların hayal gücünün serbest olması ve yaratıcılıkta sınır tanımamaları. Gelen birçok parçadan ister soyut bir görüntü ister somut bir görüntü ortaya çıkarılabilir. Evim hem klasik hem modern olsun diyorsanız parçalı aynalardan tablo yapmak da mümkün. Sonuç olarak aynalar gerek ihtiyaç olarak gerekse tasarımda evimizin olmazsa olmazları arasında.

Hayallerinizdeki evleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Hemen hareket geçin.